Monētu veikals šeit.

Grieķija

Grieķijas valsts ekonomikas ministrs un Grieķijas Bankas prezidents no nacionālās tehnikas un mākslas komitejas iesniegto piedāvājumu klāsta izvēlējās savas valsts euro monētu dizainus. Uzvarējušo motīvu autors bija skulptors Georgess Stamatopuls (Georges Stamatopoulos), kuru sponsorēja Grieķijas Banka. Katras nominālvērtības monētai ir atšķirīgs dizains. Monētu tiražu pec gadiem varat apskatit šeit

2 Eiro
Uz šīs monētas attēlota aina no Spartas mozaīkas (III gs.), kur redzams, kā Zevs vērša izskatā nolaupa Eiropu. Eiropa ir tēls grieķu mitoloģijā, no kura Eiropa ieguva savu nosaukumu. Uzraksts uz 2 euro monētas jostas: ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ * (Grieķijas Republika).

1 Eiro
Uz šīs monētas attēlota pūce, kas pārņemta no senas Atēnu 4 drahmu monētas (V gs.pr.Kr.)


50 centu
Uz šīs monētas attēlots Elevterijs Venizels (Eleftherios Venizelos) (1864-1936), viens no Grieķijas ievērojamākajiem politiķiem. Viņš bija sociālo reformu celmlauzis un slavens diplomāts, kam bija ārkārtīgi svarīga loma Grieķijas valsts modernizācijā un Ziemeļgrieķijas un Egejas jūras salu atbrīvošanā.

20 centu
Šī monēta veltīta Joaņņa Kapodistrijas (Ioannis Capodistrias) (1776-1831), vadoša valsts un Eiropas politiķa un diplomāta, piemiņai, kurš pēc Grieķijas neatkarības kara (1821-1827) kļuva par pirmo Grieķijas valsts vadītāju (1830-1831).

10 centu
Uz šīs monētas attēlots Rigas-Ferejs (Velestinlis) (Rigas-Fereos (Velestinlis)) (1757-1798). Viņš bija Grieķijas apgaismības un konfederācijas aizsācējs un vadošs tā laika darbinieks. Viņa sapnis bija Balkānu atbrīvošanās no Otomaņu jūga.


5 centi
Uz šīs monētas attēlots moderns jūras tankkuģis, kas simbolizē Grieķijas jūrniecības novatorisko garu.2 centi
Uz šīs monētas attēlota korvete – šādus kuģus izmantoja Grieķijas Neatkarības kara laikā (1821-1827).


1 cents
Šajā motīvā attēlots atēniešu trirēmas modernizēts modelis. Kopš Atēnu demokrātijas laikiem (V gs.p.m.ē.) trirēma 200 gadus bija lielākais karakuģis. century BC).