Monētu veikals šeit.

Austrija.

Austrija izvēlējās izgatavot monētu sēriju, kas attēlo ziedus, arhitektūru un slavenas vēsturiskas personas. Zīmējumus izvēlējās valsts speciālistu grupa, ņemot vērā sabiedriskās domas aptaujas rezultātus. Zīmējumu autors ir austriešu mākslinieks Jozefs Kaizers (Josef Kaiser). Monētu tiražu pec gadiem varat apskatit šeit

2 eiro.
Revers: Uz monētas attēlots radikālās pacifistes Bertas fon Sutneres (Bertha von Suttner) portrets, kas simbolizē Austrijas gadu desmitiem ilgos centienus veicināt mieru. Bertas fon Zutneres portrets iepriekš bija attēlots uz Austrijas šiliņiem. Uzraksts uz 2 euro monētas jostas: 2 EURO *** – atkārtojas četras reizes pārmaiņus stateniskā un apvērstā pozīcijā.
1 eiro.
Revers: Uz šīs monētas redzams slavenais austriešu komponists Volfgangs Amadejs Mocarts (Wolfgang Amadeus Mozart), kas simbolizē Austriju kā muzikālu zemi. Volfganga Amadeja Mocarta portrets ir bijis attēlots uz Austrijas šiliņiem.50 centu.
Revers: Uz šīs monētas attēlota Secesijas ēka Vīnē, kas parāda jūgendstila pirmsākumus Austrijā un simbolizē jauna laikmeta sākumu, attēlojot tiltu uz jaunu monetāro ēru.20 centu.
Revers: Uz šīs monētas redzama Belvederas pils – viena no skaistākajām Austrijas baroka pilīm. Šeit 1955. gadā tika parakstīts Līgums, ar kuru atjaunota Austrijas suverenitāte, padarot šīs pils vārdu par sinonīmu vārdam “brīvība”.

10 centu.
Revers: Uz šīs monētas attēlota Sv. Stefana katedrāle (Stephansdom) – viena no Vīnes gotiskās arhitektūras pērlēm un populārs tūrisma objekts.
5 centi.
Revers: Uz šīs monētas attēlotas alpu prīmulas, un tā iekļaujas augu motīvu sērijā, kas simbolizē pienākumu pret vidi un Austrijas devumu Kopienas vides politikas attīstībā.


2 centi.
Revers: Uz šīs monētas attēlots ēdelveiss, un arī tā iekļaujas augu motīvu sērijā, kas simbolizē pienākumu pret vidi un Austrijas devumu Kopienas vides politikas attīstībā.

1 cents.
Revers: Uz šīs monētas attēlota genciāna, un tā ir pēdējā monēta no augu motīvu sērijas, kas simbolizē pienākumu pret vidi un Austrijas devumu Kopienas vides politikas attīstībā.