Monētu izlases

Monētu veikals šeit.


Jubilejas monētas. 2004. gads.

2 eiro. Somija
Emisijas apjoms: ne vairāk kā 1 000 000 monētu

Motīvs: Eiropas Savienības paplašināšanās, pievienojot desmit jaunas dalībvalstis. Uz monētas attēlota stilizēta kolonna, no kura augšup tiecas atvases. Atvases simbolizē Eiropas Savienības paplašināšanos. Kolonna simbolizē attīstības pamatu. Blakus kolonnai burti “EU”. Monētas augšpusē gada skaitlis “2004”. Divpadsmit zvaigznes un gada skaitlis ieskauj monētu.

Emisijas datums: 2004. gada jūnijs/jūlijs.Pirkt monētu

2 eiro. Grieķija .
Emisijas apjoms: ne vairāk kā 50 milj. monētu.

Motīvs: 2004. gada Olimpiskās spēles Atēnās. Apraksts: divpadsmit Eiropas Savienības zvaigznes ārējā gredzenā ieskauj senas skulptūras attēlu – atlētu, kurš met disku. Skulptūras pamatne nedaudz nosedz monētas ārējo gredzenu (ārējo daļu). Pa kreisi no skulptūras redzams Olimpisko spēļu logotips „ATHENS 2004” un pieci olimpiskie apļi, bet labajā pusē viens virs otra redzams skaitlis "2" un vārds "ΕΥΡΩ”. Gadskaitlis, kas atrodas monētas apakšā vidū, ir sadalīts divās daļās ar zvaigznīti (20*04), bet naudas kaltuves zīme atrodas kreisajā pusē virs atlēta galvas. Emisijas datums: 2004. gada marts.


Pirkt monētu

2 eiro. Itālija.
Emisijas apjoms: ne vairāk kā 16 miljoni monētu.

Motīvs: Pasaules pārtikas programmas piektā dekāde. Apraksts: vidū attēlots globuss, kas pagriezts uz labo pusi, ar uzrakstu „WORLD FOOD PROGRAMME”. Globusu ieskauj kviešu vārpa, kukurūzas vālīte un rīsu vārpa – trīs graudaugi, kas veido pasaules uztura pamatavotu. Pa labi no globusa ‘I' burts pāri ‘R' burtam apzīmē „Repubblica Italiana”. Zem šiem burtiem redzami mazāki burti ‘U' un ‘P' – gravieres Ulianas Pernacas (Uliana Pernazza) iniciāļi. Augšā pa kreisi no globusa atrodas monētu kaltuves zīme ‘R', bet zem globusa – gadskaitlis ‘2004'. Gar monētas ārējo gredzenu izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes. Emisijas datums: 2004. gada 15. decembris.

Pirkt monētu

2 eiro. Luksemburga.
Emisijas apjoms: ne vairāk kā 2.49 miljoni monētu.

Motīvs: lielhercoga Anrī attēls un monogramma. Apraksts: monētas iekšējās daļas kreisajā pusē Viņa Karaliskā Augstība Lielhercogs Anrī profilā no labās puses, labajā pusē lielhercoga Anrī monogramma (īpašs “H” burts ar kroni augšpusē). Monogrammas labajā pusē pusaplī 12 zvaigznes. Riņķa augšpusē lokveidā gada skaitlis “2004”, ko ietver monētu kaltuves zīme un graviera iniciāļi, kā arī vārds LËTZEBUERG. Riņķa apakšā uzraksts “- HENRI - Grand-Duc de Luxembourg -”. Emisijas datums: 2004. gada 23. jūnijs.


Pirkt monētu

2 eiro. Sanmarīno.
Emisijas apjoms: ne vairāk kā 110 000 monētu.

Motīvs: Bartolomeo Borghesi (vēsturnieks, numismāts). Apraksts: divpadsmit Eiropas Savienības zvaigznes izvietotas gar monētas ārējo malu un emisijas gads “2004” izvietots apakšējās daļas centrā, ietverot Bartolomeo Borghesi krūšutēlu. Pa kreisi no krūšutēla uzraksts “Bartolomeo Borghesi” un burts “R”, kā arī graviera iniciāļi “E.L.F.”, izvietoti viens virs otra. Pa labi no krūšutēla lasāms vārds “San Marino”.

Emisijas datums: 2004. gada decembris.
Pirkt monētu

2 eiro. Vatikāns.
Emisijas apjoms: ne vairāk kā 100 000 monētu.

Motīvs: Vatikāna dibināšanas 75. gadadiena. Apraksts: Monētas iekšējā daļā shematiski attēlots Vatikāna ārējais mūris ar Svētā Pētera baziliku priekšplānā. Monētas iekšējā daļā ir arī uzraksti “75o ANNO DELLO STATO” un “1929 – 2004”, kā arī sīkiem burtiem mākslinieka uzvārds “VEROI” un graviera iniciāļi – “L.D.S.INC.”. Monētas ārējā gredzenā - divpadsmit Eiropas Savienības zvaigznes un uzraksts “CITTA' DEL VATICANO”. Emisijas laiks: 2004. gada 15. decembris.
Pirkt monētu