Itālijā ar euro monētu zīmējumiem vispirms rūpīgi iepazinās valsts tehniskā un mākslinieciskā komiteja, bet pēc tam Itālijas lielākā valsts televīzijas stacija RAI UNO ar tiem iepazīstināja sabiedrību. Katras nominālvērtības monētai izvēlēts atšķirīgs zīmējums, ko izraudzījās no slavenu Itālijas mākslinieku šedevriem.

2 euro. Uz tās attēlots Rafaēla (Raphael) zīmētais Dantes Aligjēri (Dante Alighieri) portrets, kas novietots Vatikāna pils pāvesta Jūlija II spārnā. Autors šo portretu radīja, veidojot tikuma, labsirdības un skaistuma triumfam veltītu darbu sēriju. Uzraksts uz 2 euro monētas jostas: 2* – atkārtojas sešas reizes pārmaiņus stateniskā un apvērstā pozīcijā.

1 euro. Monētas reversā attēlots slavenais Leonardo da Vinči (Leonardo Da Vinci) zīmējums, kurā parādītas ideālās cilvēka ķermeņa proporcijas un kurš simbolizē itāļu renesansi un alkas pēc harmonijas starp cilvēku un Visumu. Zīmējums glabājas Venēcijas Akadēmijā.

50 centu. Uz šīs monētas redzama skulptūra - imperators Marks Aurēlijs Antonijs zirga mugurā. Šo skulptūru 1538. gadā pārveda no Lateranas uz Kapitoliju, un tagad tā atrodas pēc pāvesta Paula III pasūtījuma Mikelandželo restaurētā centrālā laukuma vidū.

20 centu. Monētas attēlota itāļu futūristu skolas vadošā pārstāvja Umberto Bočioni (Umberto Boccioni) veidotā skulptūra, kas radīta 1913. gadā un tagad atrodas Modernās mākslas muzejā Milānā. Skulptūra simbolizē unikālas turpinājuma formas izplatījumā.

10 centu. Šī monēta piemin vienu no lielākajiem Itālijas mākslas sasniegumiem. Uz tās attēlots viens no pasaules pazīstamākajiem mākslas darbiem, kas simbolizē itāļu mākslas panākumus pasaulē – Sandro Botičelli (Sandro Botticelli) glezna “Veneras dzimšana”.

5 centi. Monētas reversā - Flāvija amfiteātris, kuru sāka būvēt 75. gadā imperatora Vespasiāna valdīšanas laikā. 80. gadā to atklāja imperators Titus. Viduslaikos, pateicoties saviem grandiozajiem izmēriem, būve ieguva Kolizeja (it. Coliseo - lat. Colossaeum - colossaeus milzīgs) vārdu. Šī celtne joprojām ir izcilākais romiešu arhitektūras paraugs.

2 centi. Monētas attēlots - Alesandro Antonelli 1863. gadā projektētais Mole Antonelliana tornis. Šis Turīnas pilsētas simbols joprojām tiek uzskatīts par vienu no 19. gs. itāļu arhitektūras meistardarbiem.

1 cents. Monētas attēlota Kasteldelmonte (Castel de Monte) netālu no Andrias Apulā. Uzcelts 1240. gadā kā imperatora Frederika II rezidence, mūsdienās šis cietoksnis ir viens no iespaidīgākajiem vēstures un arhitektūras pieminekļiem Itālijā.